Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
24.02.2024 Reportáž

Po neúspěšné první třetině se nám podařilo utkání otočit a Letohrad zdolat.

V dramatickém zápase se podařilo našemu týmu porazit Letohrad 5:3. Po slabém začátku, kdy jsme prohrávali po první třetině 0:1, jsme dokázali zvýšit nasazení a ovládnout hru. Klíčovou roli sehrál náš brankář Tomáš Rechtorik, který vychytal několik šancí soupeře a udržel nás ve hře. Toto vítězství je pro nás velmi důležité, protože nám zvyšuje sebevědomí a drží náš tým v horních patrech tabulky.

SK Hokejbal Letohrad

Branky a nahrávky: 16:42 David Haas (Jiří Tomáš, Ondřej Poláček), 17:08 Vojtěch Červinka (Pavel Krajíček), 22:16 Tomáš Kapusta (Matěj Sedláček), 35:04 Jiří Tomáš (Vojtěch Červinka, David Haas), 43:40 Lukáš Soukup (Michal Smolík, Vojtěch Červinka) - 03:17 Michal Macháček (David Halbrštát), 28:45 David Halbrštát (Tomáš Lux, Jan Bečka), 44:57 Michal Macháček (Filip Lux, Tomáš Lux)

Sestava domácích

Tomáš Rechtorik (Zdeněk Banda) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, Michal Smolík, David Haas, Matěj Sedláček, David Kučera - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, Lukáš Belica, Jan Vacek, Vojtěch Červinka, Matěj Kocourek

Sestava hostí

Michal Novák (Antonín Křemenák) - Lukáš Anýž, Jan Bečka, Radim Dostál, Filip Lux, Miroslav Adamec, Jiří Krejsa - David Halbrštát, Ondřej Hubálek, Lukáš Lajčiak, David Levý, Michal Macháček, Pavel Chovanec, Dominik Macenauer, Petr Šíma, Lukáš Faltejsek, Tomáš Lux

Jeleni překvapili domácí tým v první třetině

Začátek utkání se vydařil lépe hostům. Hra byla vyrovnaná, ale po nevině vypadající situaci se podařilo Michalovi Macháčkovi zajistit Jelenům vedení nádhernou střelou Michigan. V dalším průběhu první třetiny, která se celá odehrála bez jediného vyloučení, už žádná další branka nepadla a šlo se tak do šaten za stavu 0:1.

Domácí otočili skóre ve druhé třetině

Trenérům domácího týmu se o přestávce asi podařilo svůj tým správně nabudit a druhá třetina již byla pro domácí přeci jen veselejší. V čase 16:18 byl vyloučen hostující Lukáš Anýž. Hned první výhodu přesilové hry v zápase se podařilo využít, kdy šťastným střelcem byl David Haas v čase 16:42. Po vhazování uběhlo jen dalších 28 vteřin a po krásném vytočení z poza branky dokázal, zavěsit Vojtěch Červinka a stav utkání byl 2:1. Od této doby byl domácí tým aktivnější a vytvářel si více brankových situací. Povedenou část utkání ještě vylepšil v čase 22:08 Tomáš Kapusta, kdy přesně mířenou střelou skoro od červené čáry rozradostnil domácí fanoušky a skóre utkání tak bylo 3:1. Po této brance se hra trochu uklidnila, ale jen do času 26:07, kdy byl za nedovolené bránění vyloučen domácí Ondřej Poláček. První přesilová hra se Jelenům nepovedla a už to vypadalo, že se podruhé do šaten půjde za dvoubrankového rozdílu skóre. Hosté však po nevyužité přesilovce zůstali v tlaku a v čase 28:45 snížil opět na rozdíl jedné branky David Halbrštát. Druhá třetina se už za stavu 3:2 dohrála a týmy šly načerpat síly na poslední třetinu zápasu.

Domácí tým si udržel vedení ve třetí třetině

Třetí třetina začala opatrně a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. V čase 34:08 dostal domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem druhou výhodu přesilové hry. Tato činnost se domácím i v průběhu sezóny celkem daří a i tuto výhodu se podařilo proměnit. Po krásné kombinaci našel křížnou přihrávkou Vojtěch Červinka osamoceného Jiřího Tomáše a stav zápasu tak byl v čase 35:04 zase o dvě branky a nyní tedy 4:2. Jak se blížil konec utkání, přitvrdilo se v osobních soubojích a hostující Jeleni také dostávali výhody přesilové hry. Naštěstí pro naše barvy nebyl v nich hostující tým tak úspěšný. Když už se utkání blížilo ke svému konci, odhodlal se hostující tým o hru bez brankáře. Po několika odehraných vteřinách se v čase 43:40 trefil do prázdné branky Lukáš Soukup a o osudu otkání bylo rozhodnuto. V čase 44:20 si po zákrocích na hraně pravidel v pěstním souboji vyříkali účty Petr Michajličenko a Lukáš Lajčiak, kteří po tomto souboji odešli předčasně do kabin. Tři vteřiny před koncem zápasu hostující tým zásluhou Michala Macháčka využil přeci jen přesilovou hru a konečné skóre utkání tak bylo 5:3 a radost z bodů měl ústecký tým.

Vojtěch Červinka a Petr Michajličenko hodnotí průběh utkání:

Červinka Vojtěch: „V první třetině vládla jistá nervozita, nicméně v té druhé nám to tam začalo padat a už jsme si utkání, i přes soupeřovo snížení, pohlídali. Vyzdvihnout musím týmový výkon, díky kterému jsme získali tři body.“
Michajličenko Petr: „Do zápasu jsme nenastoupili ideálně. Soupeř těžil z našich chyb. Nicméně ve druhé a třetí třetině jsme hráli přesně to, co po nás trenéři chtěli a zápas jsme doslova urvali na naši stranu. Je nutno vyzdvihnout Radara (Tomáše Rechtorika) v bráně, který chytil pár tutovek i samostatný nájezd a tvrdou práci v oslabeních. Tyto 3 body jsou pro nás extrémně důležité a udělali jsme důležitý krok k udržení se v nejlepší čtyřce extraligy. Na závěr oceňuji houževnatý výkon soupeře, který pro nás znamenal neustálou hrozbu.“

Ohlasy

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Jsme rádi, že jsme zvládli vstup do jarní části soutěže. Kluci poctivě pracovali v přípravě a dnešek jim byl odměnou. 3 body bereme a příští týden se pojedeme poprat o další do Pardubic.

Redakce, foto: Tomáš Laibl