09.03.2024 Reportáž

Dobřany kladly tuhý odpor, ale v Ústí nad Labem padly!

V napínavém utkání 17. kola CROSSDOCK EXTRALIGY se domácímu celku podařilo udolat Dobřany. Branky padaly pouze v přesilových hrách, a i když domácí v této disciplíně v letošní sezóně excelují, vítězství si museli tvrdě vybojovat.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 09.03.2024

2:1

1:0, 0:0, 1:1

TJ Snack Dobřany

Branky a nahrávky: 13:39 Michal Smolík (Pavel Krajíček, Jan Sedláček), 37:27 Jiří Grus (Michal Smolík) - 44:04 Daniel Michálek (Václav Šlehofer, Jan Kovářík)

Tomáš Rechtorik (Zdeněk Banda) - Jiří Grus, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, Michal Smolík, Pavel Kohout, Radek Vyhlídal, Jakub Růžička, Aleš Popluhar - Tomáš Kapusta, Petr Michajličenko, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Jiří Tomáš, David Haas, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, Lukáš Belica, Samuel Patrik Hampl, Jan Vacek, Vojtěch Červinka

Ondřej Kuchař (Michal Hrubý) - Daniel Michálek, Aleš Duchek, Jiří Stránský, Martin Fiala - Jan Kovářík, Daniel Kovářík, Václav Šlehofer, Pavel Sloup, Michal Neumaier, Ladislav Sýbek, Tomáš Duchek, Jaroslav Kobr, Jan Matoušek, Radek Vajda

Dramatická první třetina: Ústí do vedení 1:0 po brance Smolíka

Hned úvod utkání extraligy hokejbalu v Ústí nad Labem nabídl divákům řadu dramatických momentů. Oba týmy se prezentovaly aktivním hokejbalem a bojovaly o každý centimetr hřiště. První přesilovou hru utkání měli hosté, ale nedokázali ji využít. Ani domácí tým z první přesilové hry nedokázal překonat dobřanskou obranu. V čase 11:42 se do druhého oslabení dostali Dobřany po vyloučení Aleše Duchka. Domácí tak měli šanci využít početní výhodu, ale ani tentokrát se jim dlouho nedařilo skórovat. Až v samotném závěru této přesilové hry se mohli radovat domácí fanoušci. Michal Smolík dostal krásnou křížnou přihrávku od Pavla Krajíčka a v čase 13:39 poslal Ústí do vedení 1:0. Do konce první části už se skóre nezměnilo.

Boj o každý centimetr hřiště: Druhá třetina bez branek

Druhá třetina přinesla vyrovnaný hokejbal s velkým množstvím osobních soubojů. Rozhodčí měli co dělat, aby udrželi hru pod kontrolou. Oba týmy hrály v oslabení, ale ani jeden z nich nedokázal přesilovou hru využít. Velmi dobrou práci odvedli brankáři na obou stranách, kteří zlikvidovali všechny šance soupeřů. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 1:0 pro Ústí nad Labem.

Napínavé drama s vítězným koncem!

I ve třetí části hry bylo hřiště plné osobních soubojů a každý ze soupeřů dával do boje maximum. Těsně před polovinou třetí třetiny dostal náš tým výhodu přesilové hry. Tu se podařilo tři vteřiny před polovinou třetí třetiny tvrdou ranou švihem využít Jiřímu Grusovi. Ve druhé polovině třetí třetiny dostali opět výhodu přesilové hry i hosté, ale našemu týmu se ji dařilo celkem úspěšně likvidovat až do času 44:04, kdy snížil na 2:1 Daniel Michálek. Konec utkání si již podařilo zvládnout a připsat si další cenné tři body.

Hodnocení utkání: Samuel Hampl a Lukáš Belica:

Hampl Samuel: „Zápas byl hodně těžký, pustili jsme Dobřany do zbytečných přesilovek, což nás stálo hodně sil. Naštěstí nás výborně podržel Tomáš Rechtorik a 3 body jsou doma.“
Lukáš Belica: „Dobřany se na nás dobře připravily a tohle utkání bylo hodně těžké. Zítra nás čeká další silově těžké utkání proti Karviné a my určitě chceme mít kompletních 6 bodů.“

Růžička Miroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): V utkání s Dobřany jsme se nedostali k naší hře. Byli jsme málo aktivní, bez pohybu a navíc se nám soupeř dostal pod kůži. I přesto všechno jsme se semkli a vydřeli vítězství. Tři body jsou doma a to se počítá. Podržel nás Radar, využité přesilovky a Sedlovi neskutečné kreace s balonkem.