10.03.2024 Reportáž

V dramatickém utkání s Karvinou jsme těsně zvítězili 3:2.

V nedělním utkání proti HbK Karviná museli domácí hráči dvakrát dotahovat náskok soupeře. Po vyrovnaném stavu 2:2 po dvou třetinách se jim v té třetí podařilo strhnout vedení na svou stranu a vítězství už si nenechali vzít. Fantastický výkon brankáře Tomáše Rechtorika a gól Jiřího Gruse z poloviny hřiště přinesly Ústí nad Labem cenné dva body.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 10.03.2024

3:2

1:1, 1:1, 1:0

HbK Karviná

Branky a nahrávky: 12:25 Patrik Zicho (Ondřej Poláček, Martin Stupka), 20:23 Patrik Zicho (Jiří Tomáš, Ondřej Poláček), 36:58 Jiří Grus - 07:25 Jan Diviš (Lumír Rosůlek, Martin Pala), 17:15 Jan Diviš (Martin Pala)

Tomáš Rechtorik (Zdeněk Banda) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Jan Sedláček, Michal Smolík, David Kučera, Pavel Kohout, Jakub Růžička, Ondřej Poláček - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, David Haas, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, Lukáš Belica, Samuel Patrik Hampl, Jan Vacek, Vojtěch Červinka

Tomáš Humlíček (Vojtěch Mokry) - Lukáš Kulawiak, Viktor Juraško, Lukáš Zaremba, Daniel Procházka - Jakub Wróbel, Ondřej Fárský, Jakub Orság, Lumír Rosůlek, Martin Řehůřek, Jan Diviš, Martin Pala, Jaroslav Růžička

První třetina: Vyrovnaná bitva s góly na obou stranách

HbK Karviná udeřila jako první! V čase 7:25 se po krásné kombinaci s Lumírem Rosůlkem a Martinem Palou prosadil Jan Diviš a poslal hosty do vedení. Karvinští si po tomto gólu vytvořili mírný tlak, ale domácí se ubránili. V 12:25 se domácím podařilo srovnat skóre. Patrik Zicho dorazil do branky míček po přihrávkách Ondřeje Poláčka a Martina Stupky. Do konce první třetiny už žádný další gól nepadl a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina: Stále vyrovnané skóre, Diviš a Zicho znovu skórují

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu vyrovnaného utkání. Oba týmy bojovaly o každý centimetr hřiště a šance se střídaly na obou stranách. V čase 17:15 se opět prosadil Jan Diviš, opět po přihrávkách Martina Paly a Lumíra Rosůlka. Karviná tak znovu vedla, ale ústečtí se nevzdali. V čase 20:23 využili třetí přesilovku v utkání a srovnali skóre. Patrik Zicho se prosadil podruhé v zápase, tentokrát s asistencí Jiřího Tomáše a Ondřeje Poláčka. Zbytek druhé třetiny další branky nenabídl a tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Třetí třetina: Napínavé drama s vítězným koncem pro domácí

Třetí třetina nabídla napínavý boj o každý centimetr hřiště. Oba týmy toužily po vítězství a šance se střídaly na obou stranách. V 36:58 se Jiří Grus z Elby DDM Ústí nad Labem prosadil krásnou trefou z poloviny hřiště a poslal domácí do vedení. Balónek zaplaval ve vzduchu a zapadl za záda brankáře Tomáše Humlíčka. Hosté se krátce po této brance dostali do přesilovky, ale domácí se bránili obětavě a oslabení ustáli. V závěru utkání zkusili hosté hru bez brankáře, ale Tomáš Rechtorik v brance Elby předváděl fantastické zákroky. V power play mohl definitivně rozhodnout Pavel Krajíček, ale trefil jen tyč prázdné branky. I tak se domácí radovali z vítězství a zisku tří bodů.

Hodnocení utkání od hráčů:

Krajíček Pavel: "Utkání jsme doslova vydřeli. Hokejbalově se nám příliš nedařilo, opět nám mnoho sil vzala oslabení. Naštěstí tři body vystřelil nechytatelnou střelou Grusák. Gólů jsme mohli dát daleko více, každopádně tři body jsou to nejdůležitější."
Belica Lukáš: "Utkání jsme zvládli hlavně psychicky, trochu jsme se trápili v koncovce, ale byli jsme trpěliví a vítězná trefa nám tam spadla a zbytek utkání už jsme si pohlídali."

Miroslav Růžička (Elba DDM Ústí nad Labem): Splnili jsme úkol, který jsme si před víkendem dali a to je 6 bodů. Oba zápasy, byly vyrovnané a stali nás spoustu sil. Dnešní vítezství bylo opravdu vydřené a štěstí se přiklonilo na naší stranu.