13.04.2024 Reportáž

Triumf nad Svítkovem oživil naděje na stříbrnou pozici po základní části sezóny

V napínavém klání Extraligy se Elba DDM Ústí nad Labem střetla s HBC Svítkov Stars Pardubice. Po vyrovnané první třetině bez gólů se domácí tým ujal vedení díky Tomáši Kapustovi a následně rozšířil náskok díky přesilovým hrám. Hostující Svítkov se snažil o obrat ve třetí třetině, ale jeho snahy překazil Jiří Tomáš druhým gólem do prázdné branky. Zápas skončil vítězstvím Ústí nad Labem 4:1, čímž si upevnilo pozici v tabulce.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu, 13.04.2024

4:1

0:0, 3:0, 1:1

HBC Svítkov Stars Pardubice

Branky a nahrávky: 15:53 Tomáš Kapusta (Tomáš Čermák, Aleš Popluhar), 25:52 Martin Stupka (Tomáš Čermák), 26:35 Jiří Tomáš (Martin Stupka, Petr Michajličenko), 42:38 Jiří Tomáš (Pavel Krajíček, Martin Stupka) - 40:06 Matyáš Bláha (Vít Kaštánek)

Tomáš Rechtorik (Zdeněk Banda) - Jan Sedláček, Matěj Sedláček, Jan Bečvář, Aleš Popluhar, Radek Vyhlídal, Jakub Růžička, Tadeáš Doucha, David Kučera - Tomáš Čermák, Tomáš Kapusta, Petr Michajličenko, Jan Škurla, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Kale Costa, Aleš Macek, David Haas, Pavel Krajíček, David Nedoma, Lukáš Belica

Lukáš Novotný, Jiří Šťovíček - Tomáš Bureš, Martin Korbel, Sebastián Kaščák, Vít Kaštánek, Vítek Fanderlík, Jan Hrabica - Tomáš Hudec, Lukáš Kohoutek, Jan Stromko, Matyáš Malý, Michal Hrubý, Matyáš Bláha, Denis Drbal, Matouš Pospíšil, Martin Pavlíček

První třetina utkání byla vyrovnaná, s šancemi na obou stranách hřiště. Oba brankáři, nejlepší ve své kategorii, chytali velmi soustředěně. Přes několik příležitostí pro přesilovou hru, ani jeden z týmů nedokázal skórovat, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

První branku zápasu zaznamenal v čase 15:53 domácí hráč Tomáš Kapusta, čímž posunul Ústí do vedení. Druhá třetina přinesla zvýšený počet vyloučení, a s nimi i šance, které se domácím podařilo využít. V 24:32 byl vyloučen kapitán hostů, což umožnilo Ústí hrát přesilovku 5:3. Tuto výhodu proměnil kapitán domácích Martin Stupka, asistovaný Tomášem Čermákem, a zvýšil na 2:0. Jiří Tomáš následně využil další přesilovou hru a v 26:35 zvýšil na 3:0. Do konce druhé třetiny se skóre již neměnilo.

Ve třetí třetině měl hostující tým více početních výhod, ale proměnil pouze jednu, když v 40:06 skóroval Matyáš Bláha. Stav 3:1 udržoval Svítkov ve hře až do chvíle, kdy se hosté rozhodli pro powerplay. Avšak v 42:38 zpečetil výsledek na 4:1 druhým gólem do prázdné branky Jiří Tomáš.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Doucha Tadeáš: „Zápas hodnotím kladně, dařilo se všechno, co se řeklo v kabině.“
Michajličenko Petr: „Do utkání jsme vstoupili velmi zodpovědně. Měli jsme i několik šancí, nicméně jsme je nedokázali využít. Druhá třetina byla jak z říše snů a všechny 3 góly byly doopravdy moc povedené. Ve třetí třetině jsme trochu ztratili tempo, avšak nakonec jsme zápas zvládli. Škoda jen inkasovaného gólu. Soupeřovi sice chybělo pár opor, nicméně si myslím,že jsme předvedli velmi kvalitní výkon hodný play off. Myslím,že tým je na tuto etapu sezóny připraven ve všech směrech.“
Costa Kale: Zápas byl dobrej, kluci předvedli dobrej výkon, byli jsme běhavý a bylo několik zbytečných faulů.“
Kapusta Tomáš: „Zápas se nám celkově povedl. Soupeře jsme celkově přehrávali. Dařili se i přesilové hry, které jsme využili. Jediná věc, která se nám nevedla a se kterou dlouhodobě zápasíme, byla vylučovanost.“
Haas David: „Dnes to bylo utkání, kdy se otočila série výher. Naše 11 výhra a první prohra Svítkova s Elbou v extralize. Budujeme výhru jako by to bylo play off. I gólman zachytal. Jdeme dál a děkujeme fanouškům za podporu. I břicho mám odřené. ELBA DDM. Děkuju všem a hlavně Elišce Tůmové.“

Růžička Miroslav: Dnešní zápas celý tým pracoval velice dobře a plnil si dané úkoly. Odměnou byli tři body a zapojení mladých hráčů do zápasu. Odpočineme a zítra si zahrajeme o druhé místo s vítězem základní časti Hostivaří.