20.04.2024 Reportáž

Ústecký tým se po nejistém začátku dostal do hry, ale v nájezdech podlehl Pardubicím, které vedou sérii 1:0.

V napínavém čtvrtfinálovém utkání EXTRALIGY se Elba DDM Ústí nad Labem střetla s HBC Pardubice. Hostující tým HBC Pardubice ukázal svou sílu již v úvodních minutách, kdy se dvakrát trefil Martin Janeček a Jan Bílý přidal třetí gól. Domácí tým se však nevzdal a díky brankám Petra Michajličenka a Patrika Zicha snížil na 2:3. V dramatickém závěru zápasu vyrovnal Tomáš Čermák a poslal tak utkání do prodloužení. Přestože domácí měli v prodloužení více šancí, v samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté a ujali se vedení v sérii.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu - Playoff, 20.04.2024

3:4

1:3, 1:0, 1:0 - 0:0

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 08:43 Petr Michajličenko (Tomáš Čermák), 27:12 Patrik Zicho (Jiří Grus, Vojtěch Červinka), 44:52 Martin Stupka (Tomáš Čermák, Jiří Tomáš) - 00:15 Martin Janeček (Václav Školoudík), 03:29 Martin Janeček (Pavel Malý), 07:23 Jan Bílý (Nicolas Langr, Tomáš Zajíček), 55:00 Nicolas Langr

Zdeněk Banda (Martin Koudelka) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, David Haas, Jan Bečvář, Aleš Popluhar - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Kale Costa, Aleš Macek, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, David Nedoma, Jan Vacek, Vojtěch Červinka, Tomáš Čermák

Pavel Foršt (Jakub Třináctý) - Jakub Geisler, Roman Krejčí, Michal Šimek, Václav Školoudík, Jan Strouhal, Tomáš Zajíček, Vojtěch Kopřiva - Josef Česák, Filip Förstl, Martin Janeček, Nicolas Langr, Matyáš Licek, Luboš Moravec, Jan Bílý, Pavel Malý, Jakub Mikula

Start do zápasu se povedl lépe hostujícímu týmu , který šel do vedení bleskově a to po 15 sekundách, kdy se trefil Martin Janeček. Pardubice měly i nadále více ze hry a na 2:0 zvýšil v čase 3:29 opět Martin Janeček . Naplněný Stadion mládeže tak přihlížel nepovedenému startu do utkání, které narostlo v čase 7:23 po brance Jana Bílého na 3:0. Na hostující tlak se přeci jen podařilo po třetí brance reagovat a v čase 8:43 snížil na 3:1 Petr Michajličenko. Zbytek první třetiny už další branky nepřinesl, i když oba týmy měly výhodu přesilové hry.

Do druhé třetiny vstoupil domácí tým přeci jen více koncentrovaný a chtěl výsledek co nejdříve zkorigovat. Proti byla pardubická obrana, která pracovala velmi spolehlivě a nepouštěla ústecké do vyložených brankových situací. V čase 25:17 byl vyloučen hostující Matyáš Licek a pro domácí to byla již třetí přesilová hra v zápase. Opět to vypadalo, že se ji nepodaří využít, ale v samotném závěru se z dorážky trefil Patrik Zicho a bylo sníženo na 2:3. Do konce druhé třetiny další branky nepadly a tak bude třetí třetina začínat za stavu 2:3.

Hostující tým se od začátku třetí třetiny ještě více zatáhl a hrál velmi důsledně do obrany. Snaha byla na našich hráčích vidět, ale v koncovce to dnes nebylo ono. Blížil se konec zápasu a hostující tým fauloval a v čase 44:23 odešel na trestnou lavici hostující Jan Bílý. Času nezbývalo mnoho, ale ústečtí se snažili překonat hostující obranu a jejich brankáře. Osm vteřin před koncem našel Tomáš Čermák přesnou přihrávkou Martina Stupku a bylo vyrovnáno. Utkání tak šlo do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení bylo vyrovnané a ani jeden tým nechtěl udělat chybu, ale přeci jen domácí měli více šancí vstřelit branku a dokonce jednou trefili tyčku branky Pavla Foršta. Hosté v prodloužení dokonce dali branku, ale byla kopnuta a tak neplatila a zápas šel do samostatných nájezdů. V této činnosti si nakonec vedli lépe hosté a ujali se vedení v sérii.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Michajličenko Petr: „Do zápasu jsme vstoupili naprosto hororově. Nicméně jsme díky naší silné vůli dokázali zápas srovnat. Musí to být pro nás poučení do dalších zápasu - hraje se 45 minut. Nicméně klobouk dolů za naší vůli, v prodloužení nám chybělo bohužel štěstí. Série bude ještě dlouhá a já věřím v sílu našeho týmu.“
Bečvář Jan: „Zápas rozhodlo prvních 5 minut, po kterých bylo skóre 0:3. Zápas jsme, ale dokázali vyrovnat. Bohužel nás může mrzet tyčka v prodloužení a následné nájezdy, ve kterých nám chybělo štěstíčko.“
Macek Aleš: „Za mě osobně zápas nebyl tak špatný až na těch prvních 7 minut, kdy tým nebyl připravený. Poté jsme je začali napadat a dostávali jsme z toho míčky, ze kterých jsme měli více šancí a mohli jsme z toho dávat góly. Takže pro nás ponaučení začít zápas od první sekundy.“
Banda Zdeněk: „Utkání jsme prohráli, takže hodnocení nemůže být jiné než záporné. Do utkání jsme nevstoupili dobře, prvních pět minut diktoval soupeř a my zbytek utkání jen dotahovali. Podařilo se nám vyrovnat a to byla asi jediná kladná věc. Do dalšího utkaní musíme změnit přístup a to by mělo vést k vyrovnání série, které si určitě zasloužíme.“

Redakce, foto: Ivana Laiblová