21.04.2024 Reportáž

V domácím prostředí jsme opět neuspěli, Pardubice vedou v sérii 2:0

V napínavém čtvrtfinálovém zápase EXTRALIGY mezi týmy Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Pardubice zvítězili hosté z Pardubic s konečným skóre 1:4. Klíčové momenty zahrnovaly góly Nicolase Langra a Romana Krejčího, které posunuly Pardubice do vedení, zatímco jediný gól Ústí zaznamenal Vojtěch Červinka. Přes snahu Ústí o obrat ve skóre, pečetil výsledek Filip Förstl gólem do prázdné branky v závěrečných minutách zápasu.

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu - Playoff, 21.04.2024

1:4

0:1, 0:1, 1:2

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 35:12 Vojtěch Červinka (Radek Vyhlídal) - 06:36 Nicolas Langr (Jakub Mikula, Tomáš Zajíček), 16:05 Roman Krejčí (Jan Bílý), 37:25 Roman Krejčí (Jan Bílý), 42:56 Filip Förstl

Zdeněk Banda (Martin Koudelka) - Jiří Grus, Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Jan Sedláček, David Haas, Jan Bečvář, Aleš Popluhar, Radek Vyhlídal - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Lukáš Soukup, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Kale Costa, Aleš Macek, Patrik Zicho, Pavel Krajíček, David Nedoma, Vojtěch Červinka, Tomáš Čermák

Pavel Foršt (Jakub Třináctý) - Jakub Geisler, Roman Krejčí, Michal Šimek, Václav Školoudík, Jan Strouhal, Tomáš Zajíček - Josef Česák, Filip Förstl, Martin Janeček, Nicolas Langr, Matyáš Licek, Luboš Moravec, Jan Bílý, Pavel Malý, Jakub Mikula, Filip Kamaryt

V úvodu zápasu se náš tým snažil být aktivní, ale do vyložených brankových příležitostí se nedostával. V čase 6:36 proklouzl domácí obranou Nicolas Langr a přesně mířenou střelou dostal hostující tým z první vážnější akce do vedení. Další průběh první třetiny nabídl každému z týmů jednu výhodu přesilové hry, ale ani jedna nebyla využita a první třetina tak skončila 1:0 pro Pardubice.

Vstup do druhé části hry měl lepší opět hostující a v čase 16:05 byl stav zápasu 0:2 a přesným střelcem byl Roman Krejčí. Hostující tým od vstřelení této branky hrál velmi důsledně svoji hru a našemu týmu se jen těžko dařilo dostávat do brankových příležitostí, a když už nějaká byla, využít se nepodařilo. Ani hosté další branku ve druhé třetině nepřidali, a tak bylo skóre po druhé třetině 0:2.

Třetí třetina začala za tlaku ústeckých, kteří nechtěli složit zbraně, a odměnou jim nakonec bylo snížení na 1:2 z hole Vojtěcha Červinky v čase 35:12. Bohužel, po této brance se další tlak nepodařilo vytvořit a hostující tým dokázal opět prostřelit Zdeňka Bandu v čase 37:25 a bylo to opět o dvě branky. V samotném závěru zápasu se domácí odhodlali pro hru bez brankáře, která se i přes šance nepovedla a hostující Filip Förstl uzavřel střelou do prázdné branky účet utkání na konečných 1:4.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Červinka Vojtěch: „Nemá moc smysl komentovat dnešní zápas. Prohráli jsme si ho sami. Tento víkend hodíme za hlavu a pevně věřím, že sérii zvrátíme v náš prospěch.“

Kapusta Tomáš: „Zápas se hodnotí těžko. Prohrát o víkendu 2 zápasy po sobě v play off se nesmí stávat. Dnes jsme byli více na míčku než soupeř. To je jediné co bych pozitivního vypíchnul. Nedaří se být efektivní a dávat góly, což je veliký problém a musíme to zlepšit. Bez gólů se nedá vyhrávat.“

Pavlík Jaroslav (Elba DDM Ústí nad Labem): Víkend nás opravdu posadil na zadek, jestliže v sobotu jsme se po katastrofálním vstupu do utkání zvedli a prohráli po trestných střílení což je loterie, pak v neděli nebylo v naší hře nic. Chyběly všechny atributy hry, které k play off patří. Pokud si to kluci neuvědomí a nevrátí se k tomu co nás dostalo na 2. místo po základní části, pak to bude krátký proces.