02.05.2024 Reportáž

Až prodloužení rozhodlo: Jan Kurty vystřelil Ústí do vedení v sérii

Opatrný začátek utkání extraligy juniorů mezi Elbou DDM Ústí nad Labem a HBC Prachatice vedl k nervóznímu závěru první třetiny bez branek, přestože domácí měli mírnou převahu. Druhá třetina pokračovala v trendu nevyužitých šancí, s Prachaticemi, které nevyužily dvě přesilové hry, a domácími, kteří si udrželi čisté konto díky brankáři Koudelkovi. V prodloužení rozhodl o vítězství Elby DDM gól Jana Kurtyho v 38. vteřině, čímž zajistil vedení v sérii předkola play off.

Extraliga juniorů - Playoff, 01.05.2024

1:0

0:0, 0:0, 0:0 - 1:0

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 45:38 Jan Kurty (Vaclav Raichl, Radek Vyhlídal)

Martin Koudelka (Matias Kokhanin) - David Kučera, Nicolas Mejstřík, Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Zdeněk Matušík, Jakub Růžička, Jan Ryska, Radek Vyhlídal - Dominik Javůrek, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Vaclav Raichl, Richard Janda, Matyáš Čaloun, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Jan Kurty, Štěpán Moucha

Marek Fleischman (Jan Pešek) - Milan Šmajcl, Ondřej Makovička, Matěj Stőhr, David Podhora, Jan Fafejta, Kryštof Žák - Jakub Makovička, Jan Štěpánek, Dominik Novák, Tereza Kotlíková, Lukáš Kvítek, Matěj Šimek, Matyáš Klement, David Červenka, Jonáš Novák, Petr Kafka

Utkání extraligy juniorů mezi Elbou DDM Ústí nad Labem a HBC Prachatice začalo opatrně, s oběma týmy hrajícími bez větších rizik. Ústečtí junioři si postupně vytvořili mírnou převahu, ale nedokázali ji proměnit ve skórování. První třetina byla zakončena nervózním závěrem a sérií vyloučení na obou stranách.

Ve druhém dějství domácí junioři poskytli soupeři dvě přesilové hry, ale Prachatice šanci nevyužili. Ústečtí se vrátili do hry a zvyšovali tlak na branku, avšak bez výsledku. Po chybě a následném vyloučení na straně domácích dostali Prachatice další příležitost, ale brankář Koudelka udržel čisté konto. I druhá třetina tak skončila bez branek.

Třetí třetina začala s domácími dohrávajícími oslabení, po kterém se snažili o trvalý tlak, který však zůstal neúčinný. Konec utkání se blížil a oba týmy se vyhýbaly chybám. Přesto došlo k potyčce hráčů a útočník Elby DDM byl vyloučen jako hráč navíc. Přesto domácí ubránili oslabení a šlo se do prodloužení.

V prodloužení trenéři Elby DDM provedli korekci sestavy a rozhodující moment přišel v 38. vteřině. Po střele Vyhlídala a následné mela před brankou Kurty dotlačil míček do branky. Elba DDM Ústí nad Labem tak zvítězila 1:0 a ujala se vedení v předkole play off.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD VÁCLAVA HRUBÉHO:

V zápase se nám nedařila koncovka, na výsledku to je vidět. Navrch jsme měli ale ve fyzické kondici a měli jsme výhodu, že nás bylo víc. Na Prachaticích bylo vidět, že jim chyběli síly a my jsme měli stále z čeho brát.

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí nad Labem): Utkání od první minuty bylo opatrné a z obou stran malinko nervózní. Přesto jsme si postupem času vytvářeli šance, které jsme bohužel nedokázali využít. Byli jsme trpěliví, i když v určité fázi utkání jsme museli nabádat hráče k většímu klidu a koncentraci. V utkání jsme udělali také dost chyb, soupeř je nepotrestal a my jsme se z nich snad dokázali poučit. Jsme rádi za vítězství. Je to dobrý odrazový můstek do dalšího utkání na půdě hostí v Prachaticích.

Redakce, foto: Markéta Štroufová